16 lutego 2013

Domowo

     Ostatnio pogoda nie rozpieszcza, to też zdjęcia nie będą plenerowe. Otóż jakiś czas temu wyprosiłem żonkę, żeby troszkę popozowała. Kiedy bo błaganiu na kolanach ;) wreszcie się udało, postarałem się wykorzystać fakt, iż na dworze było dość słonecznie - wiem, że to się gryzie z faktem, iż pisałem, że "pogoda nie rozpieszcza", ale słońce a ładna pogoda to jednak nie to samo ;) Postawiłem na trochę klasycznych portretów - wyszło i klasycznie i troszkę mniej... ogólnie jednak z efektów ja jak i małżonka jesteśmy zadowoleni.

      Do oświetlenia posłużyło więc całe okno, które razem z firanką stanowiło fajnego dużego softboxa za moimi plecami :) Mieć zawsze, a przynajmniej jak najczęściej takie światło do portretów to po prostu bajka. Dodatkowo aby mieć ładniejszy bliczek w oczach delikatnie doświetlałem SB900 schowaną w parasolko-softboxie. Zdjęcie z miniaturki doświetlane było już konkretniej tym samym zestawem, świecącym zza mnie, z lewej strony.

       Liczę, że zdjęcia się spodobają i standardowo czekam na komentarze z opiniami i konstruktywną krytyką. Aha! Zdjęcia oznaczone "*" po najechaniu na nie kursorem pokazują swoje drugie oblicze :) (czasem trzeba im dać na to troszkę więcej czasu).**


Bonus - tym razem pod światło.


4 komentarze:

 1. Świetna robota. Piękna modelka. Na drugiem zdjęciu delikatnie przygasiłbym światło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra obróbka skóry. Miłe ciepłe kolory i fajne b&w. Jak
  miałbym się przyczepić do czegoś, to czasem wydaje mi się, że za bardzo
  wybieliłeś białka oczu i gdzieniegdzie na sweterku można by stemplem
  wywalić paproszki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. WojciechPuchajda19 lutego 2013 11:54

  Dzieki wielkie :) A jeśli chodzi o białka to powiem szczerze, że i ja teraz to widzę ale już się nie będę bawił z tym - poprawię się następnym razem ;) Co do paproszków to uwierz - stemplowałem! - ale troszkę przeoczyłem

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic konstruktywnego nie napiszę ... bo się nie znam ... dla mnie bomba - piękne portrety, piękna modelka ... cóż chcieć więcej? :)

  OdpowiedzUsuń